Menu

E-shop

Karnosin KOMPLEX

Karnosin, jako 100% přírodní látka, má úžasnou schopnost omlazovat buňky, které jsou v procesu stárnutí tím, že obnovuje jejich vlastnosti a prodlužuje životnost. Karnosin řadíme mezi silné antioxidanty podporující svalovou vitalitu, sílu a vytrvalost. Díky těmto blahodárným účinkům je v mnoha zemích doporučován jako hodnotný doplněk stravy.

Karnosin je 100% přírodní látka, tzv. dipeptid skládající se ze dvou aminokyselin (L-histidin a β-alanin), který se běžně vyskytuje v lidském těle a to zejména v kosterních svalech, srdci, mozečku a velkém mozku (největší koncentrace). Tato látka byla objevena počátkem 20. století a pro své unikátní a mnohostranné vlastnosti je předmětem výzkumu řady vědců po celém světě.

Cena 1125 Kč – u nás trvale snížená cena!

Karnosin KOMPLEX
obsahuje v 1 kapsli:

 • karnosin 125 mg,
 • alfa-tokoferol (vit.E) 16mg,
 • L-karnitin 13,6mg,
 • koenzym Q10 20mg,
 • extrakt z borůvek 20mg,
 • extrakt z plodů vinné révy.
Více o Karnosin komplexu

Čím je Karnosin KOMPLEX výjimečný?

MUDr. Michael Kučera – odborník na mitochondriální medicínu

„Látka karnosin má řadu pozitivních vlastností na ovlivnění centrální nervové soustavy a dalších funkcí organismu. Pro efektivní a praktické využití karnosinu byla vyvinuta speciální kombinace přírodních a tělu vlastních látek, která zabezpečí účinek karnosinu 8-12 hodin a zároveň umožní snížit terapeutickou dávku na 250-2000mg denně. Vývoj této receptury trval renomovaným vědcům až 15 let.

V mozku působí jako tzv. neuropeptid (zabezpečuje komunikaci mezi mozkovými buňkami) optimalizuje tak všechny funkce centrální nervové soustavy a zároveň tyto buňky regeneruje.Ostatní látky obsažené v této jedinečné receptuře mají kromě posilování efektu účinku karnosinu (vstřebatelnost a doba působení) i další zdraví prospěšné vlivy.

Vitamín E navázaný na kyselinu jantarovou (sukcinát vitamínu E) je základní složkou pro tvorbu energie v buňkách, kterou dokáže zvýšit až 12-násobně. Karnosin je produkován v buňkách, při podávání ústní formou se vstřebává neúčinně a v minimálním množství, z tohoto důvodu bylo nutné karnosin navázat na nosič-sukcinátu vitamínu E.

Koenzym Q10 se podílí na tvorbě energie, ale jen za předpokladu současného podávání s sukcinátem vitamínu E. Bez jejich současného podání je koenzym Q10 neúčinný v procesu tvorby energie v buňkách, ale ostatní jeho pozitivní vlastnosti však zůstávají.

OPC – bioflavonoidy byly do komplexu receptury Karnosinu KOMPLEX přidány pro jejich anti oxidační účinek, kterým chrání karnosin, koenzym Q10 také vitamin E sukcinát před jejich neplnohodnotným využitím v organismu. Tímto procesem mohou být tyto vzácné látky plně využity v mechanismu účinku Karnosinu KOMPLEX.“

Flavonoid Komplex

Flavonoid komplex  je produkt, který svým složením nemá na českém ani zahraničním trhu konkurenta. Vysoce účinný antioxidant, prevence degenerativních onemocnění. Zpomaluje stárnutí, zlepšuje paměťové funkce, zvyšuje tvorbu buněk a jejich obnovu po poškození, má výrazný anti-age efekt

Výživový doplněk Flavonoid KOMPLEX obsahuje 120 kapslí.

Dávkování 1 kapsle, 1 x denně  (0 – 0 – 1)

Cena 1549 Kč

1 kapsle Flavonoid
KOMPLEXU obsahuje:

 • výtažek z houby Reishi 96 mg
 • beta-glukan
 • měďnatý komplex chlorofylinu 50 mg
 • extrakt z borůvek 30 mg
 • extrakt z plodů vinné révy 30 mg
 • lutein 16 mg
 • lykopen 7 mg
Více o Flavonoidu
LUTEIN, který je jako člen rodiny karotenoidů velice důležitým antioxidantem, zabraňuje peroxidaci tuků, která je značná jak v krevním séru, tak i v očích. LUTEIN se po vstupu do organismu a po vstřebání hromadí ve dvou oblastech očí: tzv. žlutém bodě (macula lutea) na sítnici (retina) a v oční čočce. V žlutém bodě oční sítnice mohou nastat cévní změny v důsledku působení volných radikálů, které mohou vést k degeneraci žlutého bodu. Chrání před diabetickou retinopatií (změny na sítnici oka způsobené cukrovkou), před šedým zákalem.

OPC extrakt vinné révy a extrakt z borůvek je podpora při zpomalení stárnutí, jako ochrana proti nádorovému onemocnění, při problémech s praskáním cévek a cévními potížemi, snižuje riziko vzniku křečových žil, působí proti předčasnému kornatění tepen, při senné rýmě a alergiích, při problémech s prostatou, při zpomalení vzniku diabetických komplikací, proti šedému a zelenému zákalu, udržuje pružnou pleť…

LYKOPEN je obsažen v čistém extraktu ze zralých červených rajčat. Je to vyvážený komplex lykopenových složek, které jsou zdrojem karotenoidů a dalších antioxidantů a má mimořádně vysokou účinnost v boji proti degenerativním onemocněním. LYKOPEN snižuje nebezpečí vzniku některých druhů rakoviny, zřetelně zpomaluje stárnutí prostatických buněk, a tím oddaluje vznik rakoviny. Vhodný také při ischemické chorobě srdeční, angině pectoris, poruchách srdečního rytmu, diabetu, zvýšení hladiny cholesterolu a tuků, zlepšení paměťových funkcí při demenci, jako prevence nádorů úst, hltanu, žaludku, tlustého střeva a konečníku.

CHLOROFYL se uplatňuje při tvorbě krve, zlepšuje její transportní přenašečovou kapacitu pro kyslík a zlepšuje metabolismus organismu. CHLOROFYL je látka s výrazným dezinfekčním účinkem, prokazuje význačné hojivé účinky. Působí protizánětlivě, zvláště u kožních chronických i akutních zánětů, u vředových procesů kůže a u zánětů nosohltanu. CHLOROFYL ničí plísně, kvasinky a některé typy virů a bakterií. Zlepšuje stav oběhové soustavy, zmírňuje funkční poruchy střev, podporuje funkci dělohy a hojení gynekologických zánětů (je nutné, aby přípravek používali oba partneři), má výrazný protiplísňový efekt.

BETA-GLUKAN napomáhá zlepšovat stav imunitního systému a urychlovat rekonvalescenci a rehabilitaci. Poskytuje ochranu buněk proti záření různého původu (rtg vyšetření, ozařování, radiační smog – počítače, mobilní telefony aj.) a konečně díky svému anti-aging efektu napomáhá zpomalovat stárnutí. Patří mezi velmi silné antioxidanty s mnohonásobně vyšší aktivitou vůči volným radikálům. Glukany jsou polysacharidy, které pomáhají vyživovat buňky imunitního systému organismu (mikrofágy, leukocyty, lymfocyty). Mikrofágy jsou buňkami první linie obranných reakcí našeho organismu, které neustále kolují všemi orgány s jediným cílem – najít a odstranit nežádoucí elementy, a tam jim právě pomáhají glukany, které stimulují mikrofágy k maximální aktivitě. BETA-GLUKAN upravuje činnost imunitního systému, a tím posiluje odolnost organismu, zmírňuje následky chemoterapie, radioterapie a dalších zdrojů záření, zvyšuje účinek antibiotik proti odolným bakteriálním kmenům, povzbuzuje kostní dřeň k produkci bílých krvinek. BETA-GLUKAN je látka aktivující činnost imunitního systému. Již 72 hodin po zahájení užívání plně mobilizuje imunitní systém a organismus může zahájit svoji bitvu s nemocí.

Q10 Komplex

Koenzym Q10 se přirozeně vyskytuje v lidském těle, kde hraje jednu z klíčových rolí v získávání energie z potravy. Příjem koenzymu Q10 se doporučuje zejména ve stáří, anebo pokud je vaše strava nevyvážená. Zvyšování produkce energie a zpomalení poklesu produkce Q10 zcela významným způsobem sníží nemocnost a tím podpoří zvýšení i udržení zdraví, adaptability na zátěž a stres a zvýší účinnost a kvalitu imunitních funkcí. Účinnost tohoto přípravku zajišťuje unikátní kombinace coenzymu Q10, resveratolu , vitamínu E a nejmodernější technologie výroby. Vzájemné  synergické působení těchto tří látek výrazně zvyšuje účinnost přípravku. Výživový doplněk Q10 KOMPLEX  obsahuje 120 kapslí. Dávkování 1 kapsle, 1 x denně  (0 – 0 – 1)

Cena 1020 Kč

1 kapsle obsahuje:

 • Koenzym Q10 70 mg
 • Resveratrol 55 mg
 • Vitamin E 20 mg
 • L-karnitin 20 mg
Více o Q10 komplexu
Koenzym Q je v přírodě obsažen ve všem, co dýchá, neboť pro tento proces zabezpečuje energii. Rostliny jsou vybaveny schopností tento koenzym  tvořit. Mikroorganismy, které jej rovněž potřebují k zajištění svých životních pochodů, jej získávají z půdy, z rostlin a z ostatních živých organismů. Lze shrnout, že koenzym Q je postupně předáván v celém potravinovém řetězci, na jehož konci je člověk.

Význam podávání koenzymu Q10 – zvyšování produkce energie a zpomalení poklesu jeho produkce zcela významným způsobem sníží nemocnost a tím i udržení zdraví, adaptability na zátěž a stres a zvýší účinnost a kvalitu imunitních funkcí.

Studie   také  prokázaly   pozitivní  význam  suplementace  koenzymem Q10  při mnoha zdra-votních problémech spojených se zvýšeným oxidativním stresem (vysoký obsah volných kyslíkových radikálů). Velmi významný je pokles tvorby koenzymu Q10 při užívní statinů, léků na snižování hladin cholesterolu. Podávání konenzymu Q10 významným způsobem snižuje zánětlivé procesy (CRP) a oxidativní stres u pacientů s  ischemickou chorobou srdce, zvláště u pacientů, užívající statiny. Také je významným preventivní i léčebným suplementem, který může zlepšit stav tzv. statinových kardiomyopatií i jiných myopatií (poruchy srdečního svalu a jiných svalů). Podávání koenzymu Q10 také významně optimalizuje rehabilitaci u chronického selhávání srdce. Také chrání před poškozením  DNA (mutace)  volnými radikály.  Osvědčilo   se   podávání   koenzymu   Q10   jako   prevence   před   rozvojem  neurologických neboledvinových  nemocí.   Je   schopen   zlepšit  endoteliální   funkce  (elasticita,  prevence rozvojeaterosklerosy)   a   tak   bránit   rozvoji   kardiovaskulárních   nemocí   u   starších   lidí   –   má   protizánětlivé   a antioxidační vlastnosti.

U pacientů s roztroušenou sklerosou (multiple sclerosis) snižuje oxidativní stres typicky provázející toto onemocnění (zvyšuje antioxidační enzymatickou aktivitu). Má tzv. neuroprotektivní vlastnosti, tak chrání nervové tkáně před poskozením. Byly studovány pozitivní účinky u dalších neurodegenerativních nemocí,   Huntingtonovy   nemoci,   Alzeimerovy   nemoci,   amyotrofické   laterální   sklerosy, Friedreichovy ataxie, Parkinsonovy nemoci apod.

Je třeba zmínit také důležitou vlastnost koenzymu Q10 u gynekologických nemocí, zvláště prevenci tzv. pre-eklampsie v graviditě a prevenci habituálních potrácení. Snižuje také proces angiogenese (novotvorba nových  cév  jako faktor aktivity nádorů,  progrese  nádoru a  jeho aktivita  ke tvorbě metastáz) u uživatelek Tamoxiphenu (antiestrogen), kdy také   snižuje hladiny cholesterolu a dalších tuků (lipidů).